برنامه ای که حال گربه شما را تشخیص می دهد!

نویسنده مطلب : یاسمین آژفنداک
1403/3/29
74

محققان ژاپنی اپلیکیشنی را با هوش مصنوعی توسعه داده‌اند که با نگاه کردن به گربه‌ها و اسکن چهره آنها می‌تواند با دقت بیش از 95 درصد، درد آنها را تشخیص بدهد؛ در واقع این مدل هوش مصنوعی با هزاران تصویر از چهره گربه‌ها آموزش دیده است تا درد را ازطریق صورت‌ آنها تشخیص دهد. توسعه‌دهندگان این اپلیکیشن هوش مصنوعی می‌گویند که دقت این مدل بیش از 95 درصد است. این اپلیکیشن هوش مصنوعی با استفاده از 6000 تصویر از گربه‌ها آموزش دیده است.

رئیس مرکز پزشکی حیوانات در دانشگاه نیهون توکیو روی این اپلیکیشن کار کرده است، می‌گوید که دامپزشک هایی مثل او تنها تا حدی می‌توانند تشخیص بدهند که آیا یک حیوان درد دارد یا خیر، اما ابزارهای جدید مبتنی بر هوش مصنوعی می‌تواند تشخیص درد را در حیوانات آسان‌تر کند. بیش از 230 هزار کاربر از این اپلیکیشن از زمان راه‌اندازی آن در ژاپن در سال گذشته استفاده کرده‌اند. بسیاری از کاربران هر روز از این برنامه استفاده می‌کنند تا وضعیت گربه‌های خود را متوجه شوند.

این اپلیکیشن CatsMe نام دارد، که توسط Careology و پژوهشگران دانشگاه نیهون توکیو توسعه داده شده؛ محققان می‌گویند حیوانات خانگی در کشور ژاپن بسیار محبوب هستند. انجمن غذای حیوانات خانگی ژاپن به طور تقریبی تخمین زده که در سال گذشته 16 میلیون گربه و سگ خانگی در این کشور وجود داشته است که بسیار بیشتر از تعداد کودکان زیر 15 سال است.

نظر خود را بیان کنید

محمد هادی کبیری ارسال شده در 1403/3/29 ساعت 11:54
جالبه
تمامی حقوق برای فروشگاه ایران تک محفوظ می باشد
لیست مقایسه من 0
لیست مقایسه من