قوانین 7 روز مهلت تست و تعویض کالا

آیین نامه خرید از فروشگاه اینترنتی ایران تک 24

 با توجه به احتساب تاریخ گارانتی کالاهای الکترونیکی خارجی از تاریخ تولیدشان و زمانبر بودن پروسه ترخیص کالا، ممکن است زمان خرید کالا، مدت زمانی از تاریخ گارانتی گذشته باشد. لذا مشتری بایستی قبل از خرید از بخش پشتیبانی استعلام لازم را اخذ و سپس در خصوص خرید تصمیم گیری نماید.

سفارش دهنده کالا بایستی آدرس دقیق محل دریافت مرسوله را هنگام ثبت سفارش وارد نماید. تبعات و هزینه های ناشی از آدرس اشتباه به عهده خریدار می باشد.

- در صورت بروز حوادث غیرمترقبه نظیر جنگ، سیل، زلزله، آتش سوزی و غیره وقوع هر حادثه ای که ممانعت از وقوع آن در اختیار ایران تک 24 نباشد و موجبات تاخیر، عدم تحویل یا ایجاد خسارت به مرسوله را فراهم آورد، مسئولیتی از این حیث به عهده فروشگاه ایران تک 24 نخواهد بود.


- ممکن است در زمان ثبت سفارش، چند نفر به صورت همزمان یک کالا را سفارش گذاری کنند که موجودی کافی نداشته باشد. در این حالت اولویت با اولین شخص پرداخت کننده است. بدیهی است که وجه پرداخت شده نفرات دیگر به ایشان عودت داده خواهد شد و مجموعه ایران تک 24 هیچ گونه مسئولیتی در تامین کالای فوق ندارد.


- با توجه به آیین نامه مجموعه ایران تک 24 در راستای توزیع کالا به صورت مستقیم برای مصرف کننده، محدودیت سفارش گذاری یک کالا به تعداد برای برخی از کالاها وجود دارد. بدیهی است مجموعه ایران تک 24 می تواند کالای جایگزین را پیشنهاد یا وجه پرداخت شده مشتری را به ایشان عودت نماید.


- عودت وجه به خریدار تنها با ارایه عکس کارت ملی و حساب بانکی مربوط به سفارش دهنده یا پرداخت کننده وجه امکان پذیر می باشد.


- در صورت مشاهده هر گونه مغایرت فیزیکی و مشخصات فنی، مشتری بایستی ظرف مدت ۲۴ ساعت پس از تحویل کالا از صبح ساعت 10 الی 14 و بعدازظهر از ساعت 17 الی 21 به پشتیبانی سایت ایران تک 24 اطلاع دهد. در صورتی که این مغایرت از روی جعبه (رنگ، مشخصات فنی) قابل تشخیص باشد، کالا باید بدون استفاده و پلمپ باشد(در صورت استفاده از آفر ویژه تست قبل از ارسال کالا، به هیچ عنوان نباید از کالا استفاده شود).


- فروشگاه اینترنتی ایران تک 24 اصلی بودن کالاهای ارائه شده را ضمانت می‌نماید. در صورتی که کالا اصل نباشد با کلمه «طرح» یا «غیر اصلی» در نام کالا مشخص می‌شود. بدیهی‌ست مقوله گارانتی متفاوت از ضمانت اصالت می‌باشد و کالاهایی نظیر پردازنده‌های اینتل با فن و بدون فن وجود دارند که با وجود دارا بودن اصالت و کیفیت، فاقد گارانتی هستند.


- به دلیل نوسان های قیمت روی گوشی ها، تبلت ها و محصولات اپل و مایکروسافت درصورت تغییر قیمت درهر زمان، امکان اصلاح قیمت در سفارشات پرداخت شده وجود ندارد.


شرایط بازگشت کالا

 • چنانچه کالا در مدت زمان ۷ روز پس از تحویل، دچار مشکل شده باشد و این اشکال از طریق استفاده نادرست از کالا(نصب و راه اندازی، تنظیمات، نگهداری و استفاده غیر متداول و متفاوت با توصیه سازنده کالا که در دفترچه راهنمای کالا، قید شده است) رخ نداده باشد، مشتری میتواند کالا را با هماهنگی بخش پشتیبانی سایت ایران تک 24 و با در نظر گرفتن شرایط زیر مرجوع نماید. در غیر اینصورت از پس فرستادن آن خودداری نمایید. (لازم به ذکر است کارتن و جعبه اصلی محصولات تا پایان ۷ روز مهلت استفاده، نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود). در این حالت باید این موضوع را کارشناس مربوطه تایید کرده باشد و پس از آن مشتری موظف است 
 • 1- فرم بازگشت کالا را پر کند
 • 2- کارشناس مربوطه دلایل و مستندات ذکر شده در فرم مرجوعی را تایید کند

شرایط لازم برای مرجوعی 

 •  اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات وب سایت مغایرت داشته باشد.
 • اگر مغایرت، بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است، مثل رنگ یا مشخصات درج شده روی بدنه، باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.


 • کالا بدون هیچ گونه خط و خش، ضرب دیدگی، شکستگی و سوختگی باشد.

 • کالا درون کارتن قرارگیرد و جعبه اصلی که خریداری شده بدون هیچ گونه آسیب دیدگی یا درج توضیحاتی روی آن به همراه فاکتور و کارت گارانتی (در صورت وجود) برای فروشگاه ایران تک 24 ارسال شود.
 • در صورتی که امکان تشخیص مغایرت بدون باز کردن بسته بندی وجود دارد، امکان رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی ممکن است که کالا از حالت اورجینال یا بسته‌بندی اصلی و اولیه خود خارج نشده باشد.


 •  عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و از آنجا که ممکن است در پاره ای جزییات با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد به استناد آنها نمیتوان اعلام مغایرت کرد. ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا، مشخصات فنی درج شده در وب سایت است.

 • مورد یا اشکال مشاهده شده بر روی کاغذ به صورت شفاف و خوانا درج و همراه با امضا در کارتن کالا قرار گیرد و برای فروشگاه ارسال گردد.
 • در صورتی که امکان تشخیص مغایرت تنها با باز کردن بسته بندی ممکن باشد، لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.


 • اعلام تصمیم نهایی در رابطه با کالاهای مرجوعی بر عهده فروشگاه ایران تک 24 میباشد.

 • اگر مشتری از خرید منصرف شده باشد. در این حالت تا زمانی که بسته ارسالی از فروشگاه خارج نشده یا کالا به دست مشتری نرسیده باشد، یعنی مشتری کالا را از پست تحویل نگرفته باشد، در هر شرایطی میتواند کالا را مرجوع کند (چه کالاتوسط فروشگاه تست شده باشد و چه تست نشده باشد). که در این صورت 6 درصد از کل مبلغ فاکتور کسر می گردد و مابقی به حساب مشتری واریز می گردد.
 • چنانچه مشتری بعد از تحویل کالا به هر دلیلی از خرید خود منصرف شود 6 درصد از مبلغ کل فاکتور کسر می گردد و مابقی به حساب مشتری واریز می گردد.

 • چنانچه بسته ارسالی هنگام تحویل به مشتری دارای اشکالات ظاهری نظیر ضربه خوردگی،مخدوش بودن بسته بندی، رطوبت، تو رفتگی وغیره باشد، مشتری می تواند بسته را تحویل نگرفته و با پشتیبانی سایت ایران تک 24 موضوع را در میان بگذارد. لازم به ذکر است تحویل گرفتن بسته تحت هر شرایطی از پست یا پیک یا ناوگان حمل به منزله قبول کالا و تایید سلامت فیزیکی کالا می باشد.

**توجه فرمایید که برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد

** طبق استاندارد جهانی وجود یک پیکسل تاریک و یا روشن و همچنین 3 تا 5 پیکسل رنگی در صفحه نمایش( برای کالاهایی مانند مانیتور و لپ تاپ) عیب محسوب نمی شود.


لازم به ذکر است کالاهای زیر شامل 7 روز مهلت تست نمی باشند:

   1- پردازنده های (CPU intel) شرکت اینتل به دلیل عدم وجود شماره سریال جهت شناسایی آنها

   2- قطعاتی نظیر مادربرد، هارد و غیره که بر روی سیستم اسمبل شده باشند ( پیچ شده باشند) 

   3- کالاهایی که به عنوان هدیه، همراه با کالای خریداری شده ارسال می شوند

   4- محصولات مصرفی مانند: باتری، خمیر حرارتی، پک سی دی و پک دی وی دی، تونر و کارتریج پرینتر، دستمال اسپری ، مایع نظافت، پد موس و کالاهای مشابه دیگر 

   5- کلیه کالاهایی که فاقد شماره سریال واحد هستند نظیر: ایرپادها، هدست های سامسونگ و شیائومی و ......

   6- گوشی های موبایل و تبلت در صورتی که :

 • سیم کارت خورده باشند
 • ثبت مالکیت یا رجیستر شده باشند 
 • از نظر ظاهری آسیب دیده باشند یا دارای خط و خش باشند

شرایط ارسال از انبار تهران 

اگر ارسال کالای خریداری شده توسط مشتری از انبار تهران باشد

 • در صورتیکه مکان مورد نظر در محدوده شرق تهران باشد بدون هزینه ارسال، کالا برای مشتری ارسال می گردد.
 • در صورتیکه بنابر تشخیص کارشناس فروش مکان مورد نظر خارج از محدوده باشد پس از هماهنگی با مشتری و اعلام هزینه ارسال، کالای مورد نظر ارسال می گردد. و در صورت عدم پذیرش مشتری نسبت به هزینه ارسالی با پیک، کالای خریداری شده طبق قوانین ارسالی سایت از طریق پست ارسال می گردد.
لیست مقایسه من 0
لیست مقایسه من